
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 4.9 mm |
| Width | 3.91 mm |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Height | 1.75 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 1.58 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Tin |
| Frequency | 500 kHz |
| Number of Circuits | 1 |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Lifecycle Status | Active |
| Max Power Dissipation | 1.1 W |
| Max Supply Voltage | 9 V |
| Min Supply Voltage | 4.75 V |
| Operating Supply Current | 12 mA |
| Logic Function | Decoder |
Stock: 151
Distributors
pcbx
Unit Price$1.77706
Ext.Price$1.77706
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.77706 | $1.77706 |
| 10 | $1.49510 | $14.95100 |
| 25 | $1.33711 | $33.42775 |
| 50 | $1.19581 | $59.79050 |
| 100 | $1.06943 | $106.94300 |
| 300 | $1.02722 | $308.16600 |
| 500 | $0.98668 | $493.34000 |
| 1000 | $0.95147 | $951.47000 |
